Senarai makanan berkalori tertinggi

Agar sentiasa dalam keadaan fizikal yang baik, penting untuk memilih produk-produk yang menjadi pilihan diet dengan berhati-hati. Sebagai peraturan, untuk menurunkan berat badan adalah perlu untuk mengurangkan jumlah kalori yang dimakan. Ramai orang memutuskan untuk mengecualikan makanan berkalori tinggi dari menu mereka, memandangkan penyelesaian untuk masalah berat badan berlebihan adalah betul dan logik..

Sebilangan besar makanan ini benar-benar berbahaya bagi tubuh, lebih baik tidak memakannya. Tetapi tidak semua makanan berkalori tinggi menyebabkan kegemukan, di antaranya ada juga makanan yang sangat berguna, penolakannya akan menyebabkan masalah kesihatan yang serius.

Berapakah kandungan kalori makanan

Kandungan kalori makanan ditentukan oleh komposisi kimia: kandungan lemak, protein dan karbohidrat di dalamnya. 1 g protein mengandungi kira-kira 4 kcal. 1 g karbohidrat mengandungi jumlah kalori yang sama. Lemak mengandungi jumlah tenaga terbesar - 9.3 kkal per 1 g. Untuk fungsi normal badan memerlukan diet penuh dan seimbang, yang merangkumi ketiga-tiga komponen.

  • Lemak membantu pencernaan makanan dan penyerapan vitamin larut lemak dan unsur bermanfaat dari makanan.
  • Protein diperlukan oleh badan untuk pengembangan dan pertumbuhan otot. Mereka mesti dimasukkan ke dalam menu harian oleh semua orang. Tetapi lebihan makanan protein dengan aktiviti fizikal yang tidak mencukupi menyebabkan pembentukan tisu adiposa.
  • Karbohidrat adalah sumber tenaga untuk badan. Mereka menyediakan sebahagian besar keperluan tenaga. Walaupun mereka membakar lebih cepat dalam tubuh daripada protein dan lemak, anda perlu memantau pengambilannya dengan teliti, kerana karbohidrat yang berlebihan yang tidak digunakan dengan mudah berubah menjadi lemak.

Semasa memilih produk makanan, anda perlu mengkaji komposisi mereka dengan teliti, memandangkan semasa rawatan haba atau ketika komponen lain ditambahkan ke dalam pinggan, kandungan kalori dapat berubah dengan ketara.

Makanan berkalori tinggi dan mengandungi lemak

Makanan tinggi lemak paling tinggi kalori. Senarai produk tersebut merangkumi:

  • Minyak sayur adalah produk berkalori tinggi. Ia mengandungi 99.8 g lemak per 100 g dan sebanyak 899 kilokalori!
  • Lemak babi dan ayam sedikit lebih rendah daripada kandungan kalori (885 kkal).
  • Mentega 82.5% lemak mengandungi 747 kkal per 100 g. Margarin mempunyai petunjuk yang hampir sama.
  • Mayonis Provence 68% - 624 kilokalori.
  • Kacang-kacangan, bergantung pada spesies, mengandung rata-rata 600-700 kkal per 100 g. Kacang yang paling berkhasiat dianggap sebagai kacang Australia - macadamia (720 kkal), kacang-kacangan dan kacang yang paling berkhasiat (kira-kira 555 kkal). Nilai tenaga kacang panggang dan masin meningkat 50-70 kkal.
  • Biji bunga matahari mengandungi 50% lemak, dan kandungan kalori adalah 582 kilokalori.

Pengambilan lemak dalam badan adalah prasyarat untuk berfungsi sepenuhnya semua sistemnya. Kekurangan mereka menyebabkan masalah kesihatan, jadi penolakan lemak sepenuhnya tidak dapat diterima!

Penyelesaian yang tepat adalah memakan lemak tak jenuh ganda yang terdapat dalam minyak sayuran, ikan dan kacang-kacangan. Mereka menurunkan kolesterol darah dan memberi nutrien kepada tubuh. Kajian terbaru mengesahkan bahawa mereka menyumbang kepada penurunan berat badan, kerana mereka menormalkan metabolisme.

Produk Protein Kalori

Sebilangan besar protein terdapat dalam produk tenusu, dalam daging, ikan dan kekacang. Apakah makanan berkalori tinggi di antaranya??

  • Keju mengandungi protein dan lemak dalam jumlah yang hampir sama (masing-masing 26 g). Kerana kandungan nutriennya yang kaya, keju mempunyai kandungan kalori rata-rata 350 kkal.
  • Curd dengan kandungan lemak 18%. Nilai pemakanannya ialah 236 kkal per 100 g. Keju kotej rendah lemak - makanan rendah kalori - hanya 85 kkal per 100 g.
  • Daging permainan: itik, angsa mengandungi 350 kilokalori per 100 g.
  • Babi berlemak dengan kandungan kalori hampir 500 kcal.
  • Sosej dan sosej - produk ini juga tinggi kalori. Sebagai contoh, nilai tenaga 100 g sosej Cervelat salai adalah 420 kcal. Salami mempunyai lebih banyak lagi. Nilai kalori tinggi mereka dijelaskan oleh peningkatan kandungan lemak tepu dalam komposisi, yang disimpan dalam bentuk lemak berlebihan dan memberi kesan buruk kepada aktiviti semua sistem badan. Lebih baik meninggalkan sepenuhnya penggunaan produk tersebut..

Makanan kaya kalori tinggi karbohidrat

Produk makanan yang mempunyai banyak karbohidrat dalam komposisi kimianya boleh dibahagikan kepada dua kumpulan:

  • tinggi karbohidrat sederhana atau cepat,
  • mengandungi karbohidrat kompleks (lambat).

Kumpulan pertama merangkumi kek, halva, wafel dan biskut - makanan yang mengandungi karbohidrat berkalori tinggi. Selain kandungan karbohidrat, mereka juga mempunyai sejumlah besar lemak. Nilai tenaga halva mencapai 520 kkal, dan wafel dan kuki - rata-rata 430 kkal per 100g.

Coklat dan gula-gula juga mempunyai kandungan kalori yang sangat tinggi - 560 kkal per 100 g. Coklat gelap tanpa adanya komponen luar meningkatkan peredaran darah di otak, menormalkan tekanan darah, dan mengurangkan risiko serangan jantung. Coklat susu mempunyai banyak gula dan lemak, jadi lebih baik menggunakannya dalam jumlah terhad..

Bagi kumpulan kedua produk yang mengandungi karbohidrat, lazimnya memasukkan semua bijirin, kekacang dan sayur-sayuran. Kandungan kalori mereka rendah.

Apa yang penting untuk diketahui mengenai karbohidrat sederhana dan kompleks

Karbohidrat sederhana - sakarida - dipanggil kerana struktur dan kemampuannya untuk cepat mensaturkan badan dengan tenaga. Mereka diperlukan untuk mengaktifkan otak dan mengekalkan insulin pada tahap yang betul. Dengan aktiviti fizikal yang tinggi, karbohidrat sederhana membantu mengembalikan kekuatan dengan cepat..

Produk yang mengandungi karbohidrat kompleks (serat, pektin, dan kanji) diproses dengan lebih perlahan dan menghasilkan sejumlah besar tenaga semasa pemecahan, yang diperlukan untuk kerja harian. Glukosa memasuki darah dalam bahagian kecil dan dihabiskan untuk membekalkan tenaga kepada tubuh.

Pakar pemakanan disarankan untuk makan makanan yang mengandungi karbohidrat perlahan pada waktu pagi. Makanan dengan kandungan sakarida yang tinggi, disarankan untuk memasukkan dalam diet sesedikit mungkin, kerana ia mengandungi sebilangan besar "kalori kosong" dan mempunyai indeks glisemik tinggi (dari 70 unit).

Hubungan antara kandungan kalori makanan dan indeks glisemiknya

Indeks glisemik (GI) secara langsung berkaitan dengan kadar pemecahan karbohidrat dalam badan kita. Semakin tinggi indeks, karbohidrat lebih cepat diserap ke dalam darah, dan ada rasa lapar.

Indeks glisemik tidak ada kaitan dengan kandungan kalori produk. Sebagai contoh, coklat gelap adalah salah satu makanan berkalori tinggi, ia mempunyai indeks glisemik rendah 22. Untuk labu, sebaliknya, dengan kandungan kalori yang sangat rendah 22 kcal, GI adalah 75 unit. Semasa membuat diet yang betul, penting untuk mempertimbangkan kedua-dua petunjuk tersebut.

Makanan apa yang mempunyai GI paling rendah adalah kalori paling tinggi

Makanan yang mengandungi karbohidrat kompleks mempunyai indeks glisemik rendah hingga 40 unit. Tetapi di antara mereka terdapat kalori tinggi.

Sebagai contoh, oatmeal mengandungi 345 kilokalori per 100 g. Nilai pemakanan millet, semolina dan beras sedikit. Oleh itu, bijirin dari bijirin ini untuk masa yang lama memberikan rasa kenyang. Sebilangan tepung oat yang dimasak dalam susu (200 g) akan mengandungi kira-kira 220 kcal. Dan tidak begitu sedikit!

Sayuran yang paling tinggi kalori adalah kentang. Ia membantu menormalkan metabolisme dan membuang lebihan air dan garam. Tetapi dengan sebahagian kentang tumbuk, badan akan menerima kira-kira 200 kkal, dan kentang goreng atau kentang goreng akan menambah dua kali lebih banyak kilokalori. Kerepek kentang mempunyai nilai tenaga yang lebih besar - 530 kkal.

Pasta gandum durum juga mempunyai indeks rendah, tetapi kandungan kalori tinggi: bahagian standard pasta rebus mengandungi 250 kcal.

Buah berkalori paling tinggi

Hampir semua buah mengandungi karbohidrat sederhana dan mempunyai indeks glisemik yang tinggi. Buah kalori paling tinggi?

  • Juara kalori di antara buah - alpukat (250 kcal). Pisang, bertentangan dengan kepercayaan popular, tidak begitu berkhasiat - 87 kkal. Tetapi, memandangkan rata-rata pisang beratnya 200 g, maka dengan itu badan akan menerima sekitar 170 kalori. Dalam bentuk kering, kandungan kalorinya lebih tinggi - 390 kkal! Semua buah kering mempunyai nilai pemakanan yang tinggi: 100 g kismis - 265 kkal, dan kurma - 300.
  • Kalori dan jus buah, terutama anggur, delima dan ceri. Segelas berisi dari 120 hingga 135 kcal.

Oleh itu, bagi seseorang, bukan sahaja nilai tenaga makanan penting, tetapi juga kelajuan penyerapannya. Oleh itu, walaupun makanan yang paling tinggi kalori - minyak sayuran, kacang, keju dan coklat gelap, dengan penggunaannya yang sederhana dalam makanan, tidak akan membahayakan angka tersebut. Tetapi makanan berkalori tinggi seperti mayonis, kerepek, sosej, batang coklat lebih baik dikecualikan sepenuhnya dari diet anda, kerana ia merosakkan angka dan memberi kesan buruk kepada seluruh badan. Mereka tidak mendapat tempat dalam diet yang sihat.

Makanan rendah kalori dan menu pelangsingan

Proses menurunkan berat badan disarankan untuk dimulakan dengan menyesuaikan pemakanan dan tingkah laku makan secara umum. Pakar pemakanan menyatakan bahawa mustahil untuk mendapatkan hasil yang diinginkan tanpa pemakanan yang betul. Mari lihat peraturan asas pemakanan, makanan berkalori rendah, serta resipi untuk hidangan lazat dan sihat..

Harap maklum - artikel ini hanya untuk tujuan maklumat sahaja. Untuk menurunkan berat badan dengan berkesan dan tanpa membahayakan kesihatan, disarankan berjumpa pakar untuk mendapatkan nasihat.

Produk Diet - Senarai dan Jadual Makanan Berkalori Rendah

Untuk menghilangkan kilogram yang tidak diingini, anda perlu menyusun diet dengan betul. Penggunaan makanan rendah kalori adalah asas pemakanan untuk menurunkan berat badan. Pakar pemakanan menyusun senarai, jadual, penilaian khas, di mana mereka mengumpulkan produk yang paling popular dan berpatutan dengan kalori minimum. Maklumat ini boleh didapati di Internet, dan untuk kemudahan penggunaan, senarai ini boleh dicetak dan digantung di peti sejuk..

Makanan rendah kalori adalah makanan yang mana tubuh mengeluarkan lebih banyak tenaga daripada yang terkandung dalam produk itu sendiri. Sekiranya terdapat kurang dari 100 kilokalori per 100 gram, maka produk ini boleh dianggap rendah kalori.

Secara konvensional, semua produk boleh dibahagikan mengikut kriteria berikut:

  • susu, susu masam, pengganti susu haiwan;
  • sayur-sayuran;
  • buah-buahan, buah kering, buah beri;
  • daging, jeroan;
  • ikan, makanan laut;
  • bijirin;
  • Kacang
  • cendawan;
  • kacang
  • pastri, roti, roti;
  • minyak, lemak, sos.

Diet yang betul harus mengandungi makanan dari semua kategori ini. Walau bagaimanapun, perlu diingat bahawa dalam satu kategori mungkin terdapat produk dengan kalori yang berbeza. Semasa menyusun diet, perlu dipertimbangkan. Tetapi lebih baik meminta bantuan pakar yang akan membuat menu yang kompeten untuk menurunkan berat badan, dengan mengambil kira semua kehalusan dan nuansa.

Pertimbangkan jadual makanan rendah kalori yang paling popular mengikut kategori:

Susu, produk tenusu:

ProdukGram proteinGram lemakGram karbohidratkilokalori
Susu2,83.24.758
Kefir rendah lemak30.13.8tiga puluh
Yogurt rendah lemak51,53,551
Keju kotej rendah lemaklapan belas0.61,586
Ryazhenka36485

Buah-buahan sayur-sayuran

ProdukGram proteinGram lemakGram karbohidratkilokalori
Terung0.60.15.525
Skuasy0.60.35.727
Kembang kol2,504.929hb
Timun0.803lima belas
Tomato1,10.23.824
Lada loceng1.305.723
Lobak1,20.1733
Kacang404.2tiga puluh
Beet1.70sebelaslima puluh
Lobak1,204dua puluh
Sebiji epal0.4011.545
Jingga0.908.539
Pisang1,50.52196
Plum0.601044

Ikan daging

ProdukGram proteinGram lemakGram karbohidratkilokalori
Seekor ayam betinadua puluh8.80.6165
Arnab22sebelas0183
Daging lembuSembilan belas12.50187
Turki21.6120.8197
Hinggap18.50.9082
ZanderSembilan belas0.8083
Sotonglapan belas0.3075
Udanglapan belas0.8083
Kangkung laut0.90.235
Pollock15.90.9072

Bijirin, Kacang, Cendawan

ProdukGram proteinGram lemakGram karbohidratkilokalori
Soba12.612.668330
Oatmeal11.95.866345
Nasi70.674323
Herculestiga belas6.26.6355
Kacang60.18.358
Cendawan putih3.20.81,625
Russula1.70.31.417

Produk Roti, Lemak, Minyak

ProdukGram proteinGram lemakGram karbohidratkilokalori
Roti4.70.7lima puluh215
Minyak sayuran01000900
Mentega0.682.50.9750

Ini bukan senarai lengkap yang boleh anda gunakan semasa menurunkan berat badan. Tetapi produk di atas akan cukup untuk membuat diet yang betul dan lengkap.

Faktor-faktor yang mempengaruhi kandungan kalori makanan

Persoalan yang menyiksa banyak orang adalah: “Mengapa beberapa makanan kalori daripada yang lain? Dan bagaimana tanpa jadual dan senarai untuk mengetahui di mana produk berapa kalori? ".

Anda boleh menilai kegunaan produk dengan beberapa parameter:

  • Lebih banyak lemak - lebih banyak kalori. Peraturan mudah ini menentukan kandungan kalori asas. Untuk pemecahan lemak, diperlukan beberapa kali lebih banyak tenaga daripada untuk memproses protein, karbohidrat.
  • Serat tinggi adalah petunjuk kandungan kalori rendah. Ini disebabkan oleh fakta bahawa badan memerlukan lebih banyak masa untuk memproses serat. Itulah sebabnya mengapa banyak pakar pemakanan menasihatkan untuk memasukkan serat untuk menurunkan berat badan, kerana pada masa yang sama perasaan lapar tidak datang untuk waktu yang lama. Tetapi pengambilan karbohidrat cepat mesti dikurangkan, kerana dicerna lebih cepat.
  • Makanan rendah kalori mengandungi sejumlah besar air. Perlu diingat bahawa ketepuan dari makanan seperti itu tidak lama. Produk "berair" boleh menjadi makanan ringan.

Berdasarkan jadual di atas, dapat ditentukan bahawa yang paling rendah kalori adalah sayur-sayuran, diikuti dengan buah-buahan, ikan, makanan laut, susu dan unggas.

Walaupun jumlah kalori terbesar terdapat dalam mentega dan bijirin, mereka tidak boleh dikecualikan dari diet. Lemak sihat yang dikandungnya membantu tubuh berfungsi dengan baik.

Berapa banyak kalori yang anda perlukan setiap hari untuk menurunkan berat badan: keseimbangan penggunaan dan pengambilan kalori

Keseimbangan penggunaan dan penggunaan adalah petunjuk paling penting, ia secara langsung bergantung pada aktiviti fizikal. Inilah yang menentukan pengambilan kalori. Ramai pakar pemakanan juga memperhatikan latar belakang emosi seseorang. Terdapat pendapat bahawa orang yang sangat risau kehilangan lebih banyak pound lebih cepat. Ada beberapa kebenaran dalam hal ini, kerana semasa tekanan dan kemurungan selera makan seseorang bertambah buruk, yang bermaksud jumlah makanan yang dimakan menjadi kurang.

Faktor penting lain adalah metabolisme basal. Dialah yang bertanggung jawab untuk penggunaan tenaga untuk mengurus kerja seluruh organisma, termasuk kerja sistem berikut:

Semasa menyusun diet, penting untuk diingat bahawa kesihatan dan tenaga seseorang bergantung pada keseimbangan pemakanan.

Untuk penurunan berat badan, perlu mengurangkan kandungan kalori dari diet biasa. Untuk tujuan ini, perlu mengira berapa kalori yang dimakan seseorang setiap hari pada masa menurunkan berat badan, dan kemudian mengurangkan 10-20% dari hasil ini, yang biasanya 250-500 kilokalori. Pengambilan kalori harian untuk wanita ialah 1700-1850 kalori, dan untuk lelaki 2500-2600.

Makanan apa yang boleh anda makan dengan penurunan berat badan?

Penting untuk mendekati proses pemilihan makanan dengan betul, secara berhemah dalam diet semasa makan. Anda perlu mengambil kalori dengan bijak, satu-satunya cara untuk berpisah dengan kilogram yang dibenci adalah mudah.

Senarai produk yang harus ada dalam diet boleh dibahagikan secara bersyarat kepada kategori berikut:

  • Tupai. Bahan inilah yang diperlukan oleh tubuh untuk mengekalkan jisim otot. Makanan di mana kandungan protein yang tinggi dicerna oleh tubuh dengan perbelanjaan tenaga yang lebih besar. Di samping itu, makanan seperti itu cepat memuaskan rasa lapar. Kandungan protein tertinggi terdapat pada daging lembu, ikan, ayam, dan telur. Formula optimum untuk membakar lemak dan membina otot - 0,7 gram protein setiap 1 kilogram berat badan.
  • Produk susu masam adalah harta sebenar bahan berguna seperti kalsium, protein, vitamin A, B dan D. Produk susu masam memberi tenaga kepada tubuh, membantu membina jisim otot. Mereka boleh dimakan pada waktu petang tanpa rasa takut akan menambah berat badan. Jangan berfikir bahawa hanya kefir yang ada di sini, anda boleh menambahkan keju kotej, yogurt, keju rendah lemak, yogurt untuk diet. Anda hanya perlu mengambil kira peratusan kandungan lemak, keutamaan harus diberikan kepada makanan rendah lemak.
  • Sayur-sayuran, buah-buahan, buah beri - ini adalah produk yang mempunyai kandungan air yang tinggi. Mereka membantu melambatkan pencernaan glukosa, sambil mengekalkan rasa kenyang. Menu boleh ditambah dengan produk berikut: brokoli, kubis, saderi, limau gedang dan ceri.
  • Karbohidrat kompleks membantu menurunkan berat badan. Bubur adalah produk yang sangat diperlukan untuk menurunkan berat badan. Sarapan gandum, soba, dan barli rendah kalori mengandungi serat, yang memerlukan banyak tenaga untuk dicerna, yang bermaksud lebih banyak kalori akan dibakar, dan metabolisme akan dipercepat.
  • Rempah. Ramai orang percaya bahawa rasa tidak sihat, tetapi ini tidak sepenuhnya benar. Sebahagian daripada mereka, sebaliknya, membantu membakar lemak. Mereka menyumbang kepada penekanan kelaparan, mengurangkan keinginan untuk makanan ringan. Lada Cayenne, kunyit, dan kayu manis adalah beberapa perasa yang membantu anda menurunkan berat badan tanpa membahayakan kesihatan anda. Anda juga boleh menambahkan bawang putih ke hidangan apa pun - ia mempunyai kesan pemanasan, yang juga memerlukan tenaga. Cuka sari apel akan membolehkan anda memakan sejumlah kecil makanan, serta meningkatkan pencernaan, mengurangkan keperluan gula-gula. Halia - mengurangkan rasa lapar, dan jus lemon membantu menormalkan proses metabolik.
  • Asid lemak. Jangan takut dengan kata lemak, kerana asid tak jenuh ganda menyumbang kepada penurunan berat badan dan mesti ada dalam diet agar badan dapat berfungsi dengan betul. Ini mungkin termasuk kacang. Berapa banyak kacang yang dibenarkan setiap hari untuk menurunkan berat badan? Norma harian adalah 100-200 gram. Mereka boleh ditambahkan ke bubur, yogurt atau keju kotej pada waktu pagi, atau dapat dijadikan makanan ringan.

Makanan apa yang tidak boleh dimakan ketika menurunkan berat badan?

Senarai produk yang dilarang adalah beberapa kali lebih banyak daripada yang dibenarkan. Mereka telah memasuki kehidupan kita dengan begitu kuat sehingga tidak selalu mungkin untuk menolak mereka. Tidak perlu segera mengecualikan semua perkara berikut, cukup untuk memulakan hanya untuk mengurangkan penggunaannya.

  • Gula-gula. Karbohidrat sederhana tidak memberi kesan positif pada tubuh, mereka hanya menambah pound dan sentimeter. Cuba keluarkan pastri, pastri, gula-gula dari menu. Anda boleh menggantinya dengan bar pelangsing, pencuci mulut khas, gula-gula diet dan coklat gelap..
  • Baking tinggi kalori, terutamanya jika mengandungi banyak ragi. Mereka mengganggu mikroflora, memperlambat metabolisme.
  • Beli sos, mayonis.
  • Soda, jus yang dibungkus.
  • Produk tenusu dan tenusu berlemak.
  • Daging dan Ikan Lemak Tinggi.
  • Nasi, pasta. Daripada nasi putih biasa, keutamaan harus diberikan kepada coklat, pasta lebih baik membeli gandum durum.
  • Kentang mengandungi sejumlah besar pati, yang membahayakan angka tersebut. Namun, kadangkala anda boleh memanjakan diri dengan kentang bakar.
  • Alkohol bukan sahaja tidak sihat, tetapi juga membantu menambah berat badan. Oleh itu, lebih baik membuangnya dari kehidupan seharian. Alkohol yang paling tidak berkhasiat adalah wain merah..
  • Makanan segera, makanan keselesaan.

Selain kenyataan bahawa penggunaan semua produk ini harus diminimumkan, perlu juga memperhatikan keindahan produk yang dibenarkan. Semakin sedikit pengawet, lebih baik untuk badan..

Produk Pelangsingan Kalori mengikut Kumpulan

Semasa menyusun menu, sangat senang menggunakan senarai produk yang dibenarkan untuk menurunkan berat badan, menunjukkan kalori setiap 100 gram.

Sayur-sayuran dan sayur-sayuran

  • kentang rebus = 80 kilokalori;
  • kubis putih = 31 kilokalori;
  • warna = 30 kilokalori;
  • zaitun = 110 kilokalori;
  • zucchini = 30 kilokalori;
  • terung = 20 kilokalori;
  • kacang = 60 kilokalori;
  • bawang = 40 kilokalori;
  • hijau = 20 kilokalori;
  • wortel = 29 kilokalori;
  • timun = 15 kilokalori;
  • tomato = 20 kilokalori;
  • bit = 22 kilokalori;
  • kacang hijau = 75 kilokalori;
  • labu = 22 kilokalori.

Labu dianggap produk yang memuaskan yang dapat ditambahkan ke salad, untuk menyediakan gula-gula untuk teh dari itu.

Buah-buahan dan buah beri

Sama seperti sayur-sayuran dan buah-buahan, beri menyumbang kepada penurunan berat badan. Perlu diingat bahawa buah-buahan paling manis tidak akan menyumbang kepada penurunan berat badan..

  • pisang = 85 kilokalori;
  • nanas = 50 kilokalori;
  • anggur = 75 kilokalori;
  • epal = 45 kilokalori;
  • lemon = 30 kilokalori;
  • pic = 40 kilokalori;
  • kesemak = 60 kilokalori;
  • currant putih = 35 kilokalori;
  • blackcurrant = 37 kilokalori;
  • currant merah = 40 kilokalori;
  • pir = 40 kilokalori;
  • limau gedang = 35 kilokalori;
  • delima = 50 kilokalori;
  • cranberry = 25 kilokalori;
  • strawberi = 30 kilokalori.

Banyak buah sitrus, terutama limau gedang, dianggap buah yang paling bermanfaat untuk melawan berat badan berlebihan..

Bijirin, Kacang, dan Bijirin

Makanan ini boleh dikelaskan sebagai karbohidrat perlahan. Mereka memberikan rasa kenyang untuk masa yang lama..

  • soba = 95-100 kilokalori;
  • beras = 115 kilokalori;
  • oatmeal = 92 kilokalori;
  • beras = 80 kilokalori;
  • soba = 135 kilokalori;
  • semolina = 75 kilokalori;
  • kacang = 35 kilokalori;
  • kacang = 58 kilokalori;

Tidak semua makanan ini dianggap tidak berkhasiat, tetapi harus tetap ada dalam makanan..

Ikan dan makanan laut

Ikan adalah sumber omega-3, asid yang diperlukan oleh badan untuk berfungsi. Tambahkan ikan ke dalam diet supaya tubuh tidak mengalami tekanan kerana kekurangan unsur-unsur yang diperlukan.

  • kerang = 50 kilokalori;
  • pollock = 65 kilokalori;
  • burbot = 85 kilokalori;
  • udang karang = 95 kilokalori;
  • trout = 100 kilokalori;
  • pike = 80 kilokalori;
  • udang = 80 kilokalori.

Daging, ayam dan telur

Jenis produk inilah yang mengandungi sejumlah besar protein haiwan.

  • daging lembu = 190 kilokalori;
  • arnab = 100 kilokalori;
  • daging babi rendah lemak = 315 kilokalori;
  • daging sapi muda = 90 kilokalori;
  • ayam belanda = 190 kilokalori;
  • telur ayam = 155 kilokalori;
  • puyuh = 165 kilokalori.

Protein haiwan, tentu saja, diperlukan untuk tubuh, tetapi setiap orang dapat memutuskan sendiri untuk memasukkannya ke dalam diet atau tidak, dan anda juga boleh mendapatkan nasihat daripada pakar yang akan membantu anda membuat diet seimbang dan rendah kalori.

Kedai Roti Berkalori Rendah

Secara psikologi, sangat sukar bagi banyak orang untuk menolak penaik, jadi mengetahui kandungan kalori sangat penting.

  • roti putih = 250 kilokalori;
  • roti kelabu = 200 kilokalori;
  • pita = 240 kilokalori.

Anda juga boleh makan roti diet..

Kacang dan mentega

Kategori makanan ini tinggi kalori, tetapi tubuh juga memerlukannya kerana mengandungi lemak berharga..

  • kacang tanah = 550 kilokalori;
  • gajus = 650 kilokalori;
  • kacang hazel = 700 kilokalori;
  • walnut = 660 kilokalori;
  • pistachio = 555 kilokalori;
  • minyak zaitun = 780 kilokalori;
  • badam = 815 kilokalori;
  • aprikot = 900 kilokalori;
  • biji rami = 900 kilokalori;
  • bunga matahari = 900 kilokalori;
  • mentega = 750 kilokalori.

Masukkan bahan-bahan ini ke salad..

Minuman rendah kalori

Terdapat banyak minuman berkalori rendah, di bawah ini kita akan mempertimbangkan beberapa pilihan dengan kandungan kalori minimum 100 mililiter.

  • jus timun = 15 kilokalori;
  • bit = 60 kilokalori;
  • labu = 35 kilokalori;
  • air dengan lemon = 30 kilokalori;
  • pudina tembikai = 25 kilokalori;
  • air mineral tanpa gas = 0 kilokalori;
  • teh halia = 15 kilokalori;
  • hijau = 0 kilokalori;
  • putih = 34 kilokalori;
  • kopi hitam tanpa gula = 2 kilokalori.

Pada percutian banyak orang, persoalannya ialah, minuman beralkohol apa yang dianggap rendah kalori? Jenis minuman berikut dapat dibezakan:

  • sampanye semisweet mengandungi 120 kilokalori per 100 mililiter;
  • wain separuh manis = 80-100 kilokalori;
  • sampanye kering = 80-85 kilokalori;
  • wain kering merah dan putih mengandungi kalori paling sedikit: kira-kira 65-70 kilokalori per 100 mililiter.

Senarai Makanan Berkalori Rendah

Adalah dipercayai bahawa makanan rendah kalori baik untuk angka tersebut. Sangat mudah untuk menurunkan berat badan dengan bantuan PP (pemakanan yang betul) di rumah, cukup untuk menghilangkan makanan terlarang dari diet, dan fokus pada makanan yang lebih berguna dengan kandungan kalori yang lebih rendah.

Semasa menurunkan berat badan, perlu diperhatikan nisbah BZHU agar tidak ada masalah kesihatan.

Oleh itu, anda boleh mengira bilangan elemen ini seperti berikut:

  • Pengambilan protein dikira seperti berikut: 1.5 mesti dikalikan dengan berat dalam kilogram. Angka yang dihasilkan adalah jumlah protein yang diperlukan. Sebaiknya sebahagian besarnya berasal dari tumbuhan.
  • Kadar lemak harian bagi wanita mestilah 90-120 gram. Jangan menolak lemak sepenuhnya, gantikannya dengan lipid yang sihat.
  • Karbohidrat - tenaga yang diperlukan oleh badan untuk operasi normal. Dengan latihan fizikal yang mencukupi, pengambilan karbohidrat setiap hari = 90-95 gram.

Produk berikut dikenali sebagai yang paling tidak berkhasiat:

  • brokoli - sayur-sayuran hypoallergenic yang sihat yang boleh dimakan mentah atau direbus;
  • lobak merah - kaya dengan vitamin, nutrien. Ia sebaiknya dimakan mentah, jadi kepekatan vitamin akan lebih tinggi;
  • teh hijau adalah minuman berkalori paling rendah;
  • timun, bawang, salad;
  • limau gedang - buah pembakar lemak yang mengandungi sejumlah nutrien.

Walau bagaimanapun, anda tidak boleh membuat diet hanya dari produk ini, pelbagai pemakanan adalah kunci untuk kesihatan dan fungsi normal tubuh.

Senarai makanan yang mempercepat metabolisme dan mendorong penurunan berat badan

Metabolisme sangat penting ketika menurunkan berat badan. Proses metabolisme inilah yang bertanggung jawab untuk kenaikan berat badan, kerana semakin cepat makanan dicerna, semakin rendah risiko depositnya dalam lemak.

Terdapat keseluruhan senarai produk yang membantu mempercepat metabolisme:

  • Lada dan rempah lain mempercepat metabolisme hampir 25%.
  • Kopi, teh hijau membantu mempercepat metabolisme kerana kafein.
  • Kerana kandungan kalium, produk tenusu juga merangsang metabolisme..
  • Jeruk mempercepat semua proses metabolik kerana kandungan asid buah, serat dan unsur surih lain.
  • Daging tanpa lemak.
  • Ramai orang tidak dapat membayangkan hidup mereka tanpa coklat, tetapi ketika menurunkan berat badan, anda hanya perlu makan coklat pahit.

Sebelum memulakan diet, pastikan anda berjumpa pakar untuk mengurangkan risiko yang berkaitan dengan reaksi badan individu..

Gula-gula rendah kalori

Ramai orang mengatakan bahawa menolak gula-gula adalah saat paling sukar dalam diet apa pun. Kami tergesa-gesa untuk menggembirakan gigi manis - adalah pilihan sepenuhnya untuk menolak coklat, pencuci mulut dan gula-gula lain. Perkara utama adalah memahami apa yang anda makan dan jam berapa hari.

Senarai pencuci mulut diet dan peraturan penggunaannya

Terdapat beberapa peraturan yang perlu anda ketahui untuk makan gula-gula tanpa risiko berlendir:

  • Dianjurkan untuk menggunakan manisan pada waktu pagi.
  • Dari segi peratusan, bilangan gula-gula tidak boleh melebihi 10% daripada jumlah kalori yang dimakan.
  • Gula-gula seperti itu harus dimakan hanya beberapa kali seminggu..
  • Jangan mengecualikan coklat sepenuhnya dari diet, ia mengandungi banyak nutrien.

Anda boleh menambah senarai gula-gula yang dibenarkan:

  • coklat pahit.
  • Sayang.
  • Marmalade, jeli, marshmallow, gula-gula buah.
  • Buah-buahan manisan, buah kering.
  • Halvah.
  • Keju dan Yogurt Kotej Rendah Lemak.

Gula-gula seperti itu bukan sahaja boleh dibeli di kedai, tetapi juga dibuat secara bebas.

Makanan pelangsing kalori rendah dari makanan sederhana - resipi

Di Internet anda boleh menemui pelbagai menu untuk setiap selera. Terdapat pilihan untuk semua segmen harga. Sekiranya perlu, anda boleh mencari menu siap selama seminggu atau sebulan. Kami akan melihat beberapa resipi mudah menggunakan makanan yang dibenarkan..

Untuk sarapan pagi, anda boleh memasak tepung oat dengan epal dan kayu manis di dalam microwave. Untuk melakukan ini, anda memerlukan 100-150 mililiter air, 50 gram (2-3 sudu besar) oatmeal, 170 mililiter susu tanpa lemak, kismis, 1 epal hijau, secubit garam, kayu manis.

  • Untuk memasak, ambil hidangan khas untuk microwave, tuangkan bijirin dengan garam, kismis. Kemudian isi dengan air, susu dan campurkan.
  • Masukkan mangkuk ke dalam ketuhar gelombang mikro selama 3-5 minit.
  • Masukkan epal kupas cincang ke bubur yang sudah siap, dan secubit kayu manis di atasnya.

Untuk makan tengah hari, anda boleh memasak sup keju rendah kalori. Kaedah memasak:

  • Dadu kentang dan wortel menjadi kepingan.
  • Rebus periuk air, dan ketika air mendidih, tambahkan kentang, daun salam, bawang besar di sana.
  • Goreng wortel dalam kuali dengan sedikit minyak.
  • Apabila kentang hampir siap, angkat bawang dan kemudian masukkan hirisan krim keju.
  • Setelah keju cair, masukkan lobak merah, garam dan lada ke dalam sup.
  • Selepas beberapa minit, apabila sayur-sayuran sudah siap sepenuhnya, matikan sup, masukkan bawang putih cincang.
  • Biarkan supnya, dan kemudian tuangkan di atas pinggan, hiaskan dengan sayur-sayuran.

Makan malam boleh menjadi sedap, tetapi rendah kalori. Dari payudara rebus, anda boleh membuat salad ringan. Untuk melakukan ini, potong payudara menjadi jalur atau kiub, tambahkan tomato, keju rendah lemak, krim masam atau minyak zaitun, beberapa kacang atau madu. Salad yang sama boleh dibuat di meja gala, jadi pada hari cuti anda tidak akan takut dengan keindahan sosok itu.

Makanan rendah kalori - adakah berbaloi untuk mencapai 0 kkal ketika menurunkan berat badan?

Untuk mengurangkan berat badan, penting untuk menyeimbangkan diet anda: berapa banyak tenaga yang diterima oleh badan, berapa banyak yang harus dibelanjakan. Tidak lebih. Oleh itu, makanan rendah kalori harus dimasukkan ke dalam menu, ia mengandungi nutrien dalam jumlah kecil dan oleh itu sangat sesuai untuk penurunan berat badan..

Konsep kandungan kalori

Nilai ini harus ditunjukkan pada label semua produk makanan, kecuali yang tidak memilikinya sama sekali (air, garam).

Kandungan kalori dikira berdasarkan komposisi kimia. Setiap 1 g protein dan karbohidrat melepaskan 4 kkal semasa metabolisme, dan 1 g lemak - 9 kkal. Tidak perlu berfikir bahawa produk di mana tidak ada BZHU, secara automatik tanpa kalori.

Minuman beralkohol dan bir mempunyai nilai tenaga yang tinggi kerana fakta bahawa etanol adalah bahan bakar, yang memberikan 7 kkal per gram. Asid sitrik dan organik lain (laktik, tartarik) mengikut sifatnya bukan protein, lemak, dan karbohidrat, tetapi nilai kalori mereka kira-kira 2 kkal dengan 1 g.

Makanan apa yang dianggap rendah kalori

Pembahagian makanan ke dalam kategori agak sewenang-wenangnya.

  1. Makanan rendah kalori dipertimbangkan, 100 g yang memberikan tidak lebih dari 100 kcal. Dalam kumpulan ini, hampir semua buah-buahan dan sayur-sayuran, buah beri, beberapa produk tenusu rendah lemak.
  2. Produk kalori sederhana menyediakan dari 100 hingga 200 kkal untuk setiap 100 g. Ini adalah banyak jenis daging dan ikan, telur, produk tenusu..
  3. Makanan berkalori tinggi. Dalam kategori ini, daging paling gemuk, minyak sayuran dan lemak haiwan. Ia juga merangkumi makanan dari McDonalds dan makanan segera lain, gula putih, coklat dan kacang. Nilai tenaga mereka adalah 400-900 kkal per 100 g.

Untuk mengurangkan berat badan, keutamaan harus diberikan kepada makanan rendah kalori, dan makanan dari kumpulan 2 dan 3 harus dosis ketat dalam diet. Masih ada makanan berkalori negatif. Tubuh menghabiskan banyak tenaga untuk pencernaan mereka seperti yang diterima.

Apa yang menentukan kandungan kalori

Nilai tenaga makanan bergantung pada komposisi kimianya. Semakin banyak air dan kurang BZHU dalam produk, semakin rendah kalori. Oleh kerana lipid membawa paling banyak kalori, makanan berlemak akan menjadi yang paling "berat".

Pengambilan kalori juga dipengaruhi oleh:

  • Saiz pinggan. Semakin besar bahagiannya, semakin banyak tenaga yang akan diterima oleh tubuh daripadanya. Itulah sebabnya salah satu langkah penting untuk mengoptimumkan pemakanan adalah menjatuhkan makanan mengikut berat badan..
  • Kaedah memasak. Semasa pengeringan kerana penyingkiran air, bahan bermanfaat pekat. Nilai pemakanan buah kering selalu lebih tinggi daripada buah segar. Jadi dari 100 g anggur badan akan menerima hanya 70 kkal, dan dari 100 g kismis sudah 300 kkal. Semasa menggoreng kerana penambahan minyak, nilai tenaga sentiasa meningkat.
  • Gabungan produk. Sekiranya anda menggabungkan bahan-bahan berat (daging berlemak, ikan) dengan yang lebih ringan (sayur-sayuran) dalam satu hidangan, maka bahagian tersebut akan berubah dengan kandungan kalori rata-rata.

Adalah mungkin untuk mengurangkan nilai tenaga beberapa produk dengan melepaskan pilihan bebas lemak mereka. Ini berlaku untuk produk tenusu (keju kotej, yogurt, kefir). Cara lain untuk mengurangkan kalori adalah dengan mengganti gula dengan pemanis sintetik yang tidak berkhasiat..

Adakah makanan rendah kalori selalu membantu?

Keharmonian adalah apabila semua kalori yang telah ditelan habis dan tidak ada sisa. Keperluan tenaga seseorang bergantung kepada banyak faktor. Berikut adalah senarai mereka:

  • umur dan jantina;
  • berat badan;
  • Jenis aktiviti;
  • status kesihatan;
  • keadaan kediaman iklim.

Sebilangan besar tenaga dibelanjakan untuk memanaskan badan pada musim sejuk, yang sangat penting untuk kawasan yang keras. Keperluan untuk kcal meningkat sebanyak 15-25% semasa kehamilan dan menyusui.

Norma fisiologi untuk lelaki ialah 2100-4200 kkal sehari, untuk wanita adalah 1800-3050 kkal. Kekurangan tenaga akan menyebabkan seseorang menjadi lesu, tidak dapat menumpukan perhatian.

Bagi badan kanak-kanak, ini dipenuhi dengan kelewatan perkembangan mental dan fizikal. Sekiranya seseorang kekurangan zat makanan, maka dia akan kehilangan unsur-unsur penting: asid amino, lemak tak jenuh, glukosa, vitamin dan mineral. Ini membawa kepada perkembangan penyakit. Oleh itu, sebarang sekatan mesti masuk akal..

Makanan rendah kalori

Untuk penurunan berat badan, mereka biasanya menurunkan kadar kalori setiap hari kepada 1,500 kkal sepanjang diet. Sekiranya ini dibahagikan kepada 5 makanan, maka pada satu masa anda mendapat sekitar 300 kkal.

Tidak perlu berusaha untuk makan hanya 100 kkal, terlalu sedikit untuk kehidupan normal. Makanan ringan seperti itu hanya boleh menjadi makanan ringan dengan syarat sarapan, makan tengah hari dan makan malam biasa. Pilih makanan berkalori rendah, tetapi jaga pengambilan harian anda untuk berat badan dan kesihatan anda.

Apa yang perlu dimakan untuk sarapan dan teh

Dari pagi, keju kotej berguna pada waktu pagi: 200 g produk bebas lemak memberikan kira-kira 150 kkal, ia boleh ditambah dengan buah. Oatmeal adalah satu lagi penyelesaian yang berjaya: 50 g bijirin akan membawa tidak lebih dari 180 kkal, dan air mendidih (air) untuk mengukus umumnya sifar.

Semua gula-gula sangat berkhasiat. Untuk teh, anda boleh membiarkan coklat gelap dan hanya 2 keping dari keseluruhan jubin. Atau anda perlu memilih produk makanan sebagai pengganti gula di kedai.

Untuk makanan ringan

Pilihan terbaik adalah satu buah (pisang, pir, epal) atau salad sayur-sayuran segar yang kaya dengan serat. Anda boleh makan kacang, tetapi tidak lebih daripada 30-40 g pada satu masa. Makanan ringan yang lain adalah segelas buah beri. Mereka kaya dengan vitamin dan antioksidan..

Untuk makan malam

Pilihan yang baik adalah segelas minuman susu yang ditapai (kefir, yogurt, susu panggang). Bahagian ini, bergantung pada kandungan lemak yang dipilih, mempunyai 80-120 kkal. Anda boleh menambah hijau pada mereka.

Pakar pemakanan disarankan untuk mengkonsumsi minuman susu yang ditapai walaupun dalam diet, kerana ia membantu membersihkan usus. Makan malam yang enak - 2 telur rebus atau telur orak dengan ramuan, ikan rendah lemak bakar. Makanan berprotein tinggi ini boleh dimakan pada waktu petang tanpa merosakkan angka..

TOP 7 Makanan Berkalori Rendah

Untuk memberikan rasa kenyang, makanan harus dalam jumlah yang cukup dan tidak cepat dicerna, termasuk komponen pemakanan. Berikut adalah senarai produk diet rendah kalori yang dapat memuaskan rasa lapar anda:

  1. Telur rebus. Beratnya kira-kira 50 g, sehingga akan membawa sekitar 70 kkal. Ia boleh ditambah dengan potongan keju atau roti, timun atau sayur-sayuran lain. Dari 2 keping, anda akan mendapat makanan lengkap.
  2. Kentang bakar Ia cukup tinggi kalori: 160 kkal dalam satu tanaman akar, tetapi memuaskan. Ia senang dibawa ke tempat kerja atau di jalan raya, sesuai dengan sayur-sayuran mentah.
  3. Ikan. Kerana kandungan proteinnya yang besar, ia dapat memuaskan rasa lapar dengan baik. Sebilangan dalam 200 g ikan rendah lemak dan makan tengah hari atau makan malam 150 kcal sudah siap.
  4. Daging. 100 g cukup untuk ketepuan.Yang utama ialah ia direbus atau direbus, tetapi tidak digoreng.
  5. Keju kotej dan minuman susu masam. Sebilangan kecil 100-150 g, yang mengandungi kandungan lemak rendah, bukan sahaja memberikan kekuatan, tetapi juga memberi tubuh protein, kalsium, mikroorganisma bermanfaat.
  6. Epal Dalam satu perkara manis kira-kira 50 kcal. Sebagai makanan penuh, ini tidak mencukupi, tetapi sebagai makanan ringan adalah pilihan yang baik.
  7. Alpukat. Oleh kerana jumlah lemak yang banyak, buahnya sangat berkhasiat. Dalam 100 g hingga 220 kcal.

Makanan berkalori paling rendah (hingga 50 kkal per 100 g) tidak berkhasiat. Tidak perlu berfikir bahawa 1 timun akan memberikan rasa kenyang selama beberapa jam.

Jadual: Makanan berkalori rendah kalori

Semua data dalam senarai ini diberikan dengan mengambil kira komposisi kimia produk makanan yang diedit oleh I.M. Skurikhina.

  • Sayur-sayuran. Pada diet, anda boleh makan segalanya dan banyak, kecuali kentang. Sekiranya anda membuat campuran pelbagai warna, anda boleh menambah sedikit kacang atau mentega.
    Sayur-sayuranNilai tenaga, kcal per 100 g
    Selada14
    Timunlima belas
    Cendawan segar20-25
    Terung24
    Zucchini27
    Lada loceng27
    Kubis putih dan kubis merah28-30
  • Buah-buahan dan buah beri. Kerana gula, nilainya sedikit lebih tinggi daripada sayur-sayuran. Anda hanya perlu berhati-hati dengan buah-buahan kering, terutama dengan buah kurma. Oleh itu, kebanyakan buah dan beri mempunyai nilai pemakanan tidak lebih daripada 50 kcal. Petunjuk yang sama untuk jus.
    Buah-buahan dan buah beriNilai tenaga, kcal per 100 g
    Pir42
    Peach44
    Plum43
    Epal-epal itu46
    Jingga38
    Ceri49
    Ceri52
    Anggur69
    Strawberi40
    Raspberry41
  • Bijirin, bijirin dan kekacang. Produk berpatutan ini tidak boleh disebut rendah kalori, semuanya mempunyai nilai 300-350 kcal. Semasa menurunkan berat badan, produk ini harus dimakan sedikit.
    ProdukNilai tenaga, kcal per 100 g
    Tepung Gandum327-329
    Tepung rai321-326
    Kacang309
    Kacang polong303
    Soba329
    Nasi323
    Hercules355
    Pasta330-335
    Roti200-220
  • Produk susu. Sekiranya anda mengambil pilihan bebas lemak, anda boleh makan susu, kefir, yogurt dan keju kotej. Keju keras mempunyai nilai pemakanan sekitar 350-400 kkal. Oleh itu, hanya potongan nipis yang dibenarkan pada diet.
    ProdukNilai tenaga, kcal per 100g
    Susu 2.5% Lemak58
    Susu skim31
    Krim masam 10% lemak116
    Keju kotej bebas lemak86
    Kefir 3.2% lemak59
    Kefir bebas lemaktiga puluh
    Yogurt 1.5%51
  • Ikan dan makanan laut. Anda perlu memilih jenis rendah lemak. Ikan yang murah, hake dan pollock akan berjaya. Kangkung laut sangat berguna: minimum kalori dan banyak yodium. Semua ikan dalam tin mempunyai kalori yang lebih tinggi kerana penambahan minyak.
    Ikan dan makanan lautNilai tenaga, kcal per 100g
    Kangkung laut5
    Salmon merah jambu147
    Ikan Keli110
    Pemukul86-90
    Penyerang86
    Carp96
    Pollock70
    Zander83
    Hake86
    Pike82
    Sotong75
    Udang80
  • Daging, ayam, telur. Daging yang paling diet adalah daging lembu, ayam (ayam, ayam belanda). Petunjuk tutup adalah offal.
    DagingNilai tenaga, kcal per 100g
    Lembu90
    Hati daging lembu98
    Tunas daging lembu66
    Lidah163
    Ayam130
    Turki134
    Telur157
  • Kacang. Kernel adalah makanan yang sangat berat, 100 gnya membawa 500-700 kkal. Oleh itu, mereka perlu dimakan secara harfiah beberapa pada satu masa, tidak lebih.
    KacangNilai tenaga, kcal per 100g
    Kacang tanah550
    Gajus630
    Badam manis650
    Hazelnut700
    Biji bunga matahari578
    Bijan523

Minyak sayur tidak pernah rendah kalori, kerana lemaknya hampir 100%. Nilai tenaganya ialah 880 kcal. Oleh itu, tidak perlu ditambahkan lebih dari 1 sudu pada satu masa. Bagi yang berkrim, ada sedikit variasi.

Terdapat jenis minyak rendah lemak (hingga 70%), tinggi lemak (82,5%) dan bahkan cair dengan 99,9% lipid, kandungan kalori mereka adalah 600-800 kkal.

Resipi untuk diet setiap hari

Dari makanan rendah kalori, anda boleh memasak banyak hidangan sederhana dan lazat:

  • Produk daging separuh dengan sayur-sayuran. Sangat mudah untuk membuat roti ayam dengan zucchini atau kaserol, rasanya kering sepenuhnya. Burung itu boleh dibakar dengan cendawan.
  • Untuk sarapan pagi, terdapat banyak resipi untuk oatmeal malas dalam balang. Lebih senang dibawa ke tempat kerja.
  • Untuk makan tengah hari, pilihan yang bagus adalah sup puri dengan sup sayur atau ayam. Pada musim panas, sup okroshka dan bit bit sejuk akan sangat berguna..
  • Dalam peranan makanan ringan, sayur-sayuran yang disumbat dengan keju lembut dan ramuan, pita roll tanpa mayonis.
  • Dari pencuci mulut, smoothie, popsikel, jeli beri sesuai.
  • Dari keju kotej bebas lemak tanpa tepung kerana penambahan oatmeal, cheesecakes lazat dan kaserol diperolehi.

Dan berapa banyak resipi untuk salad rendah kalori yang ada! Penerangan lengkap mengenai penyediaan hidangan makanan boleh didapati di bahagian dengan resipi.

Nilai tenaga makanan sangat penting untuk berat badan normal. Makanan rendah kalori adalah pembantu terbaik dalam memerangi pound tambahan. Antaranya banyak makanan yang enak dan memuaskan. Dan menggunakan aplikasi pada telefon pintar, pengiraan kalori tidak sukar.

Jadual produk dan makanan siap kalori

Jadual makanan dan makanan siap kalori adalah teman wajib bagi setiap orang yang memutuskan untuk menurunkan berat badan atau baru mula makan dengan betul, tidak termasuk makanan diet yang kaya dengan lemak dan mengandungi minimum unsur berguna. Untuk menjadikannya lebih mudah bagi anda untuk mengawal diet anda sendiri dan mengelakkan kesilapan ketika memilih dan menggabungkan produk, kami menyediakan jadual nilai pemakanan produk dan hidangan yang disediakan sendiri. Dengan bantuannya, mono membuat pengiraan cepat tanpa bantuan pakar pemakanan dan pakar lain.

Dengan menggunakan data dari jadual kandungan kalori hidangan, anda boleh memilih produk sedemikian rupa untuk menampung keperluan protein dan karbohidrat setiap hari. Kalkulator kalori akan membantu menentukan nilai pemakanan yang tepat dari diet harian.

Nama hidanganTupaiLemakKarbohidratKcal
Azu11.914.210,2214
Daging Sapi Stroganoff16.711.35.9193
Stik27.829.61.7384
Pancake6.112.326233
Borsch Ukraine1,12.26.749
Babi rebus16,418.31233
Ladu dengan kentang4.43,718.5125
Gulai daging lembu149.22.6148
Kaserol keju kotej17.64.214.2168
Kentang zrazy dengan kubis3.33.9lima belas108
Ladu54.825.8160
Potongan Ayam18.210,413.8222
Fillet Ayam Rebus30,43,50153
Paha ayam21.3sebelas0.1185
Lagman4.38.913.3158
Pasta yang dimasak dengan lemak3.45Sembilan belas135
Rebusan sayur (4 musim)0.50.13.838
Daging Okroshka dengan kvass2.11.76.352
Ladu11.912,429hb275
Pilaf domba (4 musim)4.2614.9150
Acar1.42542
Salad ketam9.27.45.9128
Salad Mimosa5.714.87.2183
Salad Caesarlima belas109190
Samsa dengan Ayamsebelas2417325
Sup bit0.524.236
Babi yang disenyawakan9.820.33.2235
Rumah Solyanka3,53,54.364
Sup kacang4.42,48.966
Sup susu dengan pasta2.21.97.958
Sup Kharcho dengan daging3,14,55.575
Kek keju curd18.63.618.2183
Babi bakso71012172
Telinga3.415.546
Chakhokhbili dengan kacang (4 musim)6.25.53.487
Sup kubis segar dengan kentang13.82.138
EscalopeSembilan belas42.86.8487
Produk Susu dan TenusuTupaiLemakKarbohidratKcal
Brynza (keju susu lembu)17.920.10,0260
Yogurt semula jadi. 2% lemak.4.326.260
Kefir 3.2% lemak2,83.24.156
Kefir 1% tanpa lemak2,81440
Susu 3.2%2.93.24.759
Susu 2.5%2,82,54.752
Susu pekat tanpa gula6.67.59,4131
Susu pekat dengan gula7.28.556320
Susu tepung keseluruhan262537.5476
Susu masam 2.5%2.92,54.153
Ryazhenka 2.5%2.92,54.254
Krim 10% (tidak berminyak)3104118
Krim 20% (lemak sederhana)2,8dua puluh3,7205
Krim masam 10% (tidak berminyak)3102.9115
Krim masam 20% (lemak sederhana)2,8dua puluh3.2206
Keju Belanda2626.80,0352
Keju krim16.811,223.8257
Keju Poshekhonsky2626.50,0350
Keju Rusia24.129.50.3363
Keju Switzerland24.931.80,0396
Curd7.12327.5341
Keju kotej bebas lemak16.50,01.371
Keju kotej rendah lemak 5%17,251.8121
Curd 9% Berani16.792159
Roti dan RotiTupaiLemakKarbohidratKcal
Bagelenam belas10,0366
Tepung gandum kelas 110.61.367.6331
Tepung gandum kelas 211.71.863.7324
Sup tepung gandum. gred10.31,168.9334
Tepung rai biji6.91.467.3304
Keropok teh102,373.8397
Pengering Poppy11.34.470.5372
Roti Gandum8.1148.8242
Roti rotitiga belas340250
Roti panjang yang dihiris7.52.950.9264
Wilayah Baton Moscow7.52.650.6261
Lemak, Mentega dan MarjerinTupaiLemakKarbohidratKcal
Lemak gula-gula0,099.80,0897
Mayonis Provencal3,1672.6624
Marjerin meja 40%0,0400,0360
Marjerin susu0.3821743
Minyak sayuran0,0990,0899
Mentega 72.5%172.51.4662
Minyak bersilang 82%0.7820.7740
minyak sawit0,099.90,0899
BijirinTupaiLemakKarbohidratKcal
Hercules12.56.261352
Gandum soba (selesai)9.52,365.9306
Inti gandum soba (soba)12.63.362.1313
Parut jagung8.31,275337
Semolina10.3167.4328
Grat gandum12.36.159.5342
Barli mutiara9.31,173.7320
Gandum gandum11.51.362316
Biji millet11.53.369.3348
nasi putih6.70.778.9344
Oatmeal12.5664.9363
Barli10,41.366.3324
Sayur-sayuranTupaiLemakKarbohidratKcal
Terung1,20.14,524
Orang Sweden1,20.17.737
Kacang hijau50.213.873
Kacang hijau40,04.332
Zucchini0.60.34.624
Kubis putih1.80.14.727
kubis merah1.80,07.624
Kembang kol2,50.35,4tiga puluh
Kentang20.416.176
Bawang hijau (bulu)1.30,04.6Sembilan belas
Daun20,08.233
Bawang mentol1.40,010,447
Lobak1.30.16.932
Timun tanah0.80.12,8lima belas
Timun Rumah Hijau0.70,01.810
Lada kuning manis1.30,05.327
Lada hijau manis1.30,06.933
Lada merah manis1.30,05.327
Pasli (hijau)3,70,08.145
Pasli (akar)1,50,0sebelas47
Rhubarb (petiole)0.70,02.9enam belas
Lobak1,20.13.4Sembilan belas
Lobak1.90,0734
Salad1,50,02.214
Beet1,50.18.843
Tomato (Tomato)1,10.23,7dua puluh
Ramson2,40.16.534
Bawang putih6.50.529.9143
Bayam2.90.3222
Sorrel1,50,02.9Sembilan belas
Buah-buahanTupaiLemakKarbohidratKcal
Aprikot0.90,0944
Quince0.60,09.840
Plum ceri0.20,06.927
Nanas0.40,010.649
Pisang1,50,021.895
Ceri0.80,011.349
Garnet0.90,011.852
Pir0.40,010.742
Ara0.70,013.956
Persik0.90,010,444
Plum taman0.80,09.943
Tarikh2,50,072.1281
Persimmon0.50,015.962
Ceri1,10,012.352
Epal-epal itu0.40,011.346
Jingga0.90,08.438
Buah limau gedang0.90,07.335
Lemon0.90,03.631
Bahasa Mandarin0.80,08.638
Anggur0.40,017.569
Blackberry20,05.333
Stroberi1.80,08.141
Kranberi0.50,04.828
Gooseberry0.70,09.944
Raspberry0.80,0941
Kismis putih0.30,08.739
Anggur hitam1,00,08.040
Blueberry1,10,08.640
Rosehip Segar1,60,024101
Rosehip Kering4.00,060253
Buah keringTupaiLemakKarbohidratKcal
Aprikot kering50,067.5278
Aprikot kering5.20,065.9272
Kismis dengan Tulang1.80,070.9276
Kismis Kismis2,30,071.2279
Ceri1,50,073292
Pir2,30,062.1246
Persik3.00,068.5275
Prun2,30,065.6264
Epal-epal itu3.20,068273
KekacangTupaiLemakKarbohidratKcal
Kacang60.18.358
Kacang polong231,657.7323
Kacang polong231,253.3303
Kacang soya34.917.326.5395
Kacang22.31.754.5309
Lentil24.81,153.7310
CendawanTupaiLemakKarbohidratKcal
Putih segar3.20.71,625
Putih kering27.66.810209
Boletus segar2,30.93,731
Boletus segar3.30.53.431
Daging, Unggas dan JeramiTupaiLemakKarbohidratKcal
Anak kambing16.315.30,0203
Daging lembu18.912,40,0187
daging kuda20,270,0143
Arnab20.712.90,0199
Babi tanpa lemak16,427.80,0316
Babi lemak11,449.30,0489
Lembu19.71,20,090
Hati daging lembu17.43,10,098
Buah Pinggang Daging Sapi12.51.80,066
Daging Sapi12.313.70,0173
Hati Daging Sapilima belas30,087
Lidah Daging Sapi13.612.10,0163
Ginjal babitiga belas3,10,080
Hati babi18.83.60,0108
Hati babi15.13.20,089
Lidah babi14.216.80,0208
Angsa16.133.30,0364
Turki21.6120.8197
Ayam20.88.80.6165
Ayam18.77.80.4156
Itik16.561.20,0346
SosejTupaiLemakKarbohidratKcal
Kencing Manis Sosej Masak12.122.80,0254
Diet Sosej Masak12.113.50,0170
Doktor sosej masak13.722.80,0260
Amatur sosej rebus12,2280,0301
Susu sosej rebus11.722.80,0252
Sosej rebus Asingkan10.120.11.8228
Sosej Veal Masak12.529.60,0316
Sosej Babi10.131.61.9332
Sosej tenusu12.325.30,0277
Sosej Rusia1219.10,0220
Sosej babi11.830.80,0324
Amatur merokok17.3390,0420
Cervelat Asap28,227.50,0360
Krakow separuh merokok16,244.60,0466
Minsk separuh merokok2317.42.7259
Poltava separuh merokok16,4390,0417
Ukraine merokok16.534,40,0376
Amatur Asap Rokok20.947.80,0514
Moscow yang tidak dimasak24.841.50,0473
Daging dalam tin dan daging salaiTupaiLemakKarbohidratKcal
Daging Lembu yang Diparut16.818.30,0232
Babi yang disenyawakan14.932,20,0349
Baju kurung salai7.666.80,0632
Pinggang salai10.547.20,0467
Ham22.620.90,0279
TelurTupaiLemakKarbohidratKcal
Telur ayam12.710.90.7157
Serbuk telur4537.37.1542
Protein kering73.31.87336
Kuning kering34.252,24.4623
Telur puyuh11.913.10.6168
Ikan segar dan makanan lautTupaiLemakKarbohidratKcal
Salmon merah jambu20.56.50,0142
Pemukul16.51.80,083
Penyerang17.71.80,0112
Carpenam belas5.60,096
Chum225.60,0138
Bau15.44.50,0102
Bream17.14.10,0105
Salmon20.815.10,0219
Macrourus13.20.80,060
Pollock15.90.70,070
Capelin13.411.50,0157
Navaga16.110,073
Burbot18.80.60,081
Bass laut17.65.20,0117
Hinggap sungai18.50.90,082
Sturgeon16.410.90,0164
Halibut18.930,0103
Whiting biru16.10.90,072
Carp18.45.30,0121
Saira besar18.620.80,0262
Saira cetek20.40.80,0143
Salaka17.35.60,0121
Herring17.719.50,0242
Ikan PutihSembilan belas7.50,0144
Ikan kembunglapan belas90,0153
Ikan Keli16.88.50,0144
Ikan tenggiri18.550,0119
Sterlet176.10,0320
ZanderSembilan belas0.80,083
Kod17.50.60,075
Tuna22.70.70,096
Ikan arang13.211.60,0158
Belut laut19.11.90,094
Jerawat14.530.50,0333
Hake16.62.20,086
Pike18.40.80,082
Idea18.21,00,081
Hati ikan kod4.265.70,0613
Sotonglapan belas0.30,075
Ketamenam belas0.50,069
Udanglapan belas0.80,083
Kangkung laut0.80.235
KacangTupaiLemakKarbohidratKcal
Hazelnut16.166.99.9704
Badam18.657.713.6645
Walnut15,261.310,2648
Kacang tanah26.345,29.7548
Benih bunga matahari20.752.95578
Gula-gulaTupaiLemakKarbohidratKcal
Sayang0.80,080.3308
Marshmallow0.80,078.3299
Perkahwinan4.30.177.7296
Karamel0,00.177.7296
Coklat4.339.554,2596
Tampal0.50,080,4305
Gula pasir0,00,099.5374
Bunga Matahari Halva11.629.754516
Coklat gelap6.935.352.6540
Coklat susu6.935.752,4547
Wafel dengan Isian3.22,880.9350
Wafer Lemak3.430,264.7539
Kek krim1.725,250.9454
Kek udara3,116.368.5419
Kuki roti halia5.86.571.6364
Kek pelbagai4.7lima belas36294
Kek Prague4.626.565.1517

Tubuh manusia mengubah makanan yang dihasilkan menjadi tenaga, yang dihabiskan untuk memenuhi aktiviti fizikal harian, atau disimpan dalam bentuk tisu adiposa. Sekiranya, sebagai contoh, anda memutuskan untuk menurunkan berat badan dan pergi ke gimnasium, membakar sejumlah besar kalori pada setiap senaman, maka pengambilan tenaga seterusnya dari makan tidak boleh mengurangkan hasilnya. Dengan kata lain, jika anda membakar 2000 kkal dalam 1 hari, dan mendapatkan 2200 atau 2500 dengan makanan, maka tidak ada masalah untuk menurunkan berat badan. Ini adalah keseimbangan penggunaan dan penerimaan yang membawa kepada fakta bahawa tubuh menghilangkan lebihan tanpa akibat serius untuk kesihatan.

Sekiranya perjalanan yang melelahkan atau perjalanan ke gim tidak memberikan hasil, jangan risau dan hapus semuanya untuk genetik. Terdapat lebih banyak peluang bahawa diet yang salah menyebabkan nilai tenaga yang berlebihan dari hidangan, yang tidak memungkinkan anda menurunkan berat badan.

Oleh itu, dengan menggabungkan data dari dua alat berguna ini, anda dapat mencapai tahap pemakanan yang anda kecualikan dari diet tidak hanya kalori tambahan, tetapi juga makanan kaya lemak, dengan kadar karbohidrat berlebihan.

Jadual untuk siapa?

Jadual kalori makanan siap per 100 gram mengandungi data mengenai jumlah protein, karbohidrat, lemak dan jumlah nilai pemakanan. Oleh itu, maklumat yang diberikan akan berguna untuk kategori orang berikut:

  1. Sekiranya anda ingin menurunkan berat badan, anda boleh membuat diet yang berkhasiat dan enak tanpa memasukkan makanan berlemak dan berbahaya, menghitungnya selama sehari atau selama seminggu, menyusun diet anda dengan betul dengan mengambil kira perjalanan ke gim dan aktiviti fizikal lain;
  2. Mereka yang ingin menambah berat badan - mengunjungi gim dan latihan biasa, memerlukan pengambilan protein dan karbohidrat secara berterusan di dalam badan, dengan alat kami, anda dapat membentuk cara pemakanan sukan semasa;
  3. Orang yang memantau kesihatan mereka - pemakanan yang betul adalah kunci untuk kesihatan dan kecantikan fizikal. Sekiranya anda lebih suka gaya hidup aktif, maka anda tidak boleh melakukannya tanpa pemakanan yang betul..

Pakar pemakanan profesional dan jurulatih kecergasan menggunakan alat yang serupa semasa menetapkan diet. Lebih-lebih lagi, dengan bantuan data yang disajikan, adalah mungkin untuk mengira ransum untuk satu hari atau lebih, memilih bahagian kecil dengan nilai pemakanan yang tinggi untuk membuat makanan ringan cepat yang tidak membebani tubuh dan memberikan kekuatan dan tenaga yang besar.

Jadual kalori makanan siap saji dan ramuan individu adalah alat yang sangat diperlukan untuk hampir setiap orang. Kami mencadangkan agar anda membiasakan diri dengan maklumat yang diberikan dengan lebih terperinci, gunakan kalkulator kalori untuk membuat pengiraan yang diperlukan. Setelah meluangkan masa dalam eksperimen, anda boleh memilih diet yang sesuai yang membolehkan anda menghilangkan berat badan berlebihan, menambah jisim otot, menjaga kesihatan dan penampilan yang cerah selama bertahun-tahun.